به تبليغات 118 خوش آمدید

آشنایی با ادوات پیپ

چه ادواتی هنگام خريد پيپ بايد خريداری شود؟

دنياي پيپ و ادوات مربوط به اون دنيايي است كه اسمش روشه دنيا ! پس يك دنيا حرف و مطلب و اطلاعات در موردش هست .

پيپ به زبان خيلي ساده :

پيپ ابزاری است كه بطور خاص برای استعمال و تدخين توتون و تنباكو طراحی و ساخته شده است .

اين مطلب صرفا جهت سيگاری ها نوشته شده و اصلا قصد ترغيب به دخانيات را ندارد. با مصرف دخانيات مرگ زودرس خود را بيمه كنيد.بلكه هدف اينه كه سيگاري های عزيز رو از سيگار جداكنيم و با پيپ پيوند بديم.

1- دود پيپ رو بر خلاف دود سيگار وارد ريه نمي كند، بنابر اين ريه شما سالم می ماند.

2- پيپ مثل سيگار نيست و نمی شه هر وقت و هر جايي كشيد. بايد يك جايي مستقر باشيد و سر فرصت مراسم چاقيدن رو انجام بديد. پس اگه تصميم بگيريد كه فقط پيپ بكشيد، عملا خيلی از فرصت های دود كردن سيگار از برنامتون حذف می شه.

3 - براي كم كردن نيكوتين و قطران سيگار و درست كردن سيگار های لايت و اولترا لايت، توتون اون رو با محلول های گوگردی شستشو ميدن. كاغذ سيگار هم برای روشن موندن حلقه های فسفر داره. وقتی شما پيپ می كشيد، تنباكوي خالص استفاده می كنيد و اثری از گوگرد و فسفر و كاغذ نيست. مقدار زيادی از بوي بد سيگار مال همون فسفر و كاغذه.

ادوات پيپ :

در هنگام خريد پيپ يك سري لوازم جانبي هست(ادوات پيپ) كه بايد خريداري شود.

1- تمپر يا بيلچه پيپ :

تمپر ابزاري لازم براي پيپ كشيدن است، هر اسموكر پيپ به تمپر نياز دارد . خوب همانگونه كه از اسمش هم پيداشت (نمپر) معناي كوبنده يا كوبيدن مي دهد، پس اولين و مهمترين وظيفه آن كوبيدن توتون در پيپ است. البته به اين وسيله ساده به قولي آپشن هايي هم اضافه شده است. بعضي از تمپرها داراي سيخ كوچكی براي باز كردن گلوي چوبي پيپ و همچنين شل كردن توتون سوخته جهت بيرون ريختن آن هستند و بعضي ها هم داراي قاشق كوچكي هستند كه مي تواند بدنه داخلي پيپ را خراش داده تا توتون هايي كه در اثر سوختن به بدنه پيپ چسبيده اند را خارج كند. البته در مورد قاشق بايد گفت اشاره كرد كه نبايد به صورت جدي بدنه داخلي پيپ را خراشيد. جهت صاف كردن اين قسمت بهتر است از ريمر استفاده شود.بيلچه وسيله ای است جهت كوبيدن، سوراخ كردن و تراشيدن توتون كه شما هنگام خريد پيپ حتما بايد بيلچه آنرا نيز خريداری كنيد.

پيشنهاد می شود يك تمپر خوب خريداری كنيد و مواظب باشيد آن را گم نكنيد (گم شدن تمپر شايع ترين وسيله گم شده نزد طرفداران پيپ است). با كمك اين وسيله می توانيد اسموك بهتر و مطلوبتری تجربه كنيد.

  بيلچه تمپر پيپ

2 - فيلتر پيپ :

يكي از اساسي ترين موارد در هنگام پيپ كشيدن داخل ندادن دود حاصل از سوختن توتون به ريه هاست به همين دليل به عقيده خيلي ها وجود فيلتر امري غير ضروري است ، به عقيده اين گروه يكي از معايب وجود سيستم فيلترينگ در صورت رعايت نكردن نظافت مرتب و منظم تاثير بر روي طعم و مزه و كيفيت اسموك به دليل وجود آلودگي در سيستم فيلترينگ است .اگر چه در بسياري از نقاط دنيا بخصوص اروپاي مركزي استفاده از پيپ هاي فيلتر دار 9 ميلي متري رايج و مرسوم است . در هر صورت استفاده كردن و يا نكردن از فيلتر امري سليقه اي است .

انواع فيلتر :

۱- فيلتر ۹ ميليمتري كاربني / فيلتر بالسا (چوب بالسا)

۲- فيلتر ۶ ميليمتري

۳- فيلتر كاغذ (۳ ميليمتر)

۴- فيلتر سوزني (۳ ميليمتر)

جالبه بدونيد كه هر پيپ رو بر اساس نوع چوب اون و همچنين منطقه ساخت از ريشه ممكنه كه فيلتر خاصي براش در نظر گرفته بشه.

فيلتر پيپ

3 - نخ يا فيتيله هاي تميز كننده پيپ:

مي توانيد تعداي پاك كننده پيپ هم خريداري كنيد. پاك كننده ميله اي است كه دور آن را الياف نخ پوشانده است و يك طرف آن ريزتر از سمت ديگر آن است و يك سر آن براي پاك كردن دهني و سر ديگر جهت پاك كردن لوله آتشگاه استفاده مي شود.

4 - مايع نظافت پيپ :

اگر واقعا مي خواهيد يك پيپ كش (پايپر) خوب بشيد و به سلامتي خود اهميت ميديد حتما بايستي روزانه نظافت عادي كنيد و هفتگي نظافت كلي انجام دهيد.

مايع نظافت پيپ

 

5 زيردستي توتون پيپ :

زيردستي هوادهي توتون جهت هوادهي و آماده كردن توتون جهت تدخين استفاده مي شود.

در چند مدل عرضه مي شود :

1- چوبي :در مدل چوبي جهت برش توتون هاي پلاگ ، كيك و فليك

2 - چرمي :مدل چرم خشك هم دارد كه سبك تر است.

3- تا شو جمع شو :در مدل جمع شو جهت حمل و نقل

مدل ديگري از زيردستي هوادهي توتون جهت ارگانايزر و ديوايدر استفاده مي شود و كلا براي ريخت و پاش كمتر مفيد است.

6 - كيف پيپ چرمي :

كيف هاي پيپ معمولا از چرم طبيعي و به صورت دست دوز كه چرم طبيعي ايراني بهترين گزينه مي باشد .كه بسته به كارايي جهت حمل و نقل يه كيف و جهت ساماندهي و مسافرت كيف هاي متفاوتي استفاده مي شود.

كيف هاي چند پيپ و كيف هاي هارد كيس هم طرفدار دارد و در چند لت عرضه مي شود.

زيردستي توتون پيپ

7 - جار شيشه اي نگهداري توتون پيپ :

نگهداري توتون پيپ در جارهي شيشه اي هم براي كهنه كردن دراز مدت توتون، و هم براي توتون هايي كه بصورت روزانه استفاده ميكنيد ميتونيد بكار بگيريد.براي داشتن يك انبار/سرداب توتون و كهنه كردن توتون هاي دلخواه تون ميتونيد از ظرف (جار) هاي شيشه اي كه درپوش واشردار دارند استفاده كنيد. جارهاي شيشه اي به اين دليل كه عايق هوا و رطوبت و همينطور در اندازه هاي گوناگون در دسترس هستند بسيار مناسب نگهداري و كهنه كردن توتون مي باشند.

جار شيشه اي نگهداري توتون

8 - كبريت يا فندك سر كج :

هميشه پيپ خود را با كبريت و يا فندك مخصوص پيپ روشن كنيد تا شعله آن آن مستقيما توتون را آتش بزند و دهانه پيپ شما نسوخته و تغيير رنگ ندهد. برای برگشت رنگ دهانه پيپ های سوخته از پوليش مخصوص استفاده كنيد.

بجز موارد فوق اگر به طعم توتون خود اهميت می دهيد مي توانيد از فروشنده بخواهيد يك بسته كريستال نيز به شما بدهد. كريستال قطعات كوچكی هستند كه شما قبل از پر كردن پيپ در داخل آن مي ريزيد و طعم توتون را براي شما نرمتر و خنكتر مي كند و سبب جذب مواد مضر موجود در پيپ و توتون خواهد شد، در حقيقت فيلتر دوم براي پيپ محسوب می شود.

از كجا پيپ و ادوات اصل بخريم؟

اگر در يك دهه گذشته در ايران راجع به ادوات پيپ صحبتی به ميون می اومد نهايتا يك بيلچه چك ، فيلتر پيپ و نخ تمييز كننده پيپ توی ذهن ها مي آمد ، امروز پاسارگادتاباك با تلاش تيم تحقيق و توسعه خودش كه همگي از با تجربه های دنيای پيپ مي باشند توانسته تنوع بی نظيري از ادوات مربوط به پيپ و توتون پيپ را برای ايرانيان عزيز و پايپ اسموكر هاي حرفه اي تهيه نمايد.اگر در يك دهه گذشته در ايران كسي هوس مي كرد براي سيگاربرگي كه شايد به سختي مي شد پيداش كرد ابزار و ادوات مربوطه را پيدا كني آنچه در بازار بود نهايتا شايد به يك كاتر ختم مي شد .
امروز در وب سايت پايپ مگزين با هنر مديريتی ماسترو رحيمی تنوع بي نظيری از ادوات سيگاربرگ را برای خود خريد كنيد .از پيپ اين هديه خاص و سيگاربرگ تدخين لوكس جهان كه بگذريم شايد نياز باشد براي قشر ضعيف جامعه هم تدارك می ديديم و ادواتي عوام پسندانه و اقتصادی تر چون ادوات سيگارپيچ را هم فراهم نمائيم و از همه مهم تر همه اين محصولات فقط و فقط اصلي در پاسارگادتاباك تنها اسموك شاپ استاندارد ايران يك دهه می گذرد و همه مشتريان انجمن قهوه و انجمن پيپ قطعا قهوه های مجموعه پاسارگادتاباك را استفاده كرده اند.
دانه هاي قهوه دستچين شده و تازه رست شده پاسارگادتاباك هم به صورت دانه و هم آسياب شده تقديم شما بسته به نوع قهوه جوش يا قهوه ساز شما مي شود و اما قسمت جالب اين وب سايت آنجايی است كه محصولاتي خاص و كلكسيونی مثل پيپ و كبريت و فندك های خاص مثل زيپو و ديگر برند های اصلي و معتبر دنيا را همه در كنار هم ببينيم.از چوب سيگار های زيبا گرفته تا هوميدور های چشم نواز و جار هاي تخصصی نگهداری و كهنه كردن توتون ها تا پيپ هايی كه ساخت و پرداخته هنر ماسترو رحيمی اولين طراح و سازنده پيپ ايران.

توليد و جهش توليد كالای داخلی همواره سياست ماسترو رحيمی بوده و هست و شما تنوع بی نظيری از توليدات ايرانی پاسارگادتاباك از پيپ و استند پيپ و كيف های چرمي پيپ و كيف های چرمي سيگارپيچ و كيف های سيگاربرگ و حتي استند سيگاربرگ را همه توليد ايران عزيز می توانيد خريداري و از كالای ايرانی حمايت كنيد.
لازم به ذكره در اين وب سايت هيچ كالاي دخاني عرضه نمي شود.
مجله اينترنتي پيپ ايران
Mastro Rahimi
Pasargadtabac

وب سايت تخصصی پيپ , ادوات پيپ,ادوات سيگاربرگ ,ادوات سيگارپيچ ,قهوه ,زيپو , كبريت و ...

جهت مشاهده ادوات پيپ به سايت pipesmagazine.info مراجعه كنيد.

يا با شماره های زير جهت مشاوره و سفارش تماس بگيرد:

تلفن ثابت : 02126403383 - 02126403387
تلفن مديريت : 09352200077

آدرس : بلوار ميرداماد-ايستگاه متروی ميرداماد-مجتمع تجاری اداري رز ميرداماد-طبقه دوم تجاری واحد TS-12

منبع : پاسارگاد تاباك